Pożar plebanii - gasili 11 h

03.01.2015   Autor: Redakcja
---

Prawie jedenaście godzin trwała akcja gaśnicza plebanii w Margoninie, w powiecie chodzieskim. Około godziny 23 drugiego stycznia oficer dyżurny KP PSP w Chodzieży otrzymał zgłoszenie o palącym się dachu budynku. Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy okazało się, że pożar jest na tyle duży, że płomienie są widoczne poza budynkiem, a języki ognia trawiły dach.

W wolnostojącej plebanii znajdowało się dwóch mężczyzn, ksiądz proboszcz wraz ze współpracownikiem. O własnych siłach opuścili budynek, a ratownicy medyczni zabrali ich na obserwację do chodzieskiego szpitala.

W akcji gaśniczej brały udział wszystkie 4 zastępy z PSP w Chodzież, w tym samochód dowodzenia z oficerem dowodzącym akcją, 2 zastępy OSP z Margonina oraz po jednym z Szamocina i Budzynia. Dodatkowo z powiatu wągrowieckiego zadysponowano cysternę.
- Powodem tego było wyłączenie zasilania, co jest rutynowym działaniem, spadło ciśnienie w hydrantach i obawialiśmy się czy nie zabraknie wody - wyjaśnia mł. asp. Artur Binkowski, oficer prasowy KP PSP w Chodzieży.

W związku z tym, że zadysponowano wszystkie chodzieskie jednostki gaśnicze, do zabezpieczenia miasta zadysponowano jeden zastęp z OSP Milcz. Na szczęście w tym czasie nie doszło do kolejnego zdarzenia.

Prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Dach został niemal doszczętnie zniszczony, a wielkość strat nie jest jeszcze znana. Udało się natomiast przy udziale kościelnego wynieść i uratować archiwum margonińskiej parafii.

Przeczytaj więcej o: chodziez, Margonin, pożar, BWA w Pile,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group