Podarunek od leśników

05.12.2014   Autor: Redakcja
---

Ponad 20 metrów wysokości ma choinka, którą leśnicy z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra podarowali pilanom. Stanęła w centrum Piły.

- Świerk, który sprezentowaliśmy miastu, rósł w lesie na terenie Leśnictwa Płociczno – mówi Adam Standio nadleśniczy Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. – Spośród wielu rosnących tam drzew wybraliśmy najbardziej okazałe, z symetrycznie rozłożonymi gałęziami. Zostało ono wycięte w ramach prac pielęgnacyjnych.

Transport choinki okazał się przedsięwzięciem dość skomplikowanym logistycznie. - Po ścięciu świerk został podniesiony na wysokość kilku metrów, u góry kilka razy obrócony, a następnie położony na samochód. Sam załadunek trwał pół godziny, a uczestniczący w nim leśnicy oraz pracownicy Zakładu Usług Leśnych Dariusza Kowalskiego musieli bardzo uważać, aby nie połamać gałęzi na drzewie - tłumaczy kulisy transportu drzewka Grażyna Wolska, rzecznik RDLP w Pile. - Choinka została później przewieziona do Piły, po drodze wywołując sensację i życzliwe uśmiechy kierowców samochodów, którzy niejednokrotnie zmuszeni byli do zjechania pojazdami na pobocze wąskiej drogi, aby ustąpić miejsca ciężarówce, wiozącej świąteczny ładunek.

Ozdobiony i rozświetlony świerk stanął na placu Staszica i wzbudził zachwyt dzieci, które przyszły na spotkanie z Mikołajem do Regionalnego Centrum Kultury.

Nie jest to jedyne świąteczne drzewko, jakie Piła otrzyma od leśników. Nadleśnictwo Zdrojowa Góra przekaże także 30 świerków, które zostaną ozdobione przez dzieci z pilskich szkół, uczestniczące w konkursie na najładniej przystrojoną choinkę podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego.

foto: Adam Standio

Przeczytaj więcej o: leśnicy, akcja zima, drogowcy,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group