Czy S. Wełniak zrzeknie się mandatu?

04.12.2014   Autor: Redakcja
---

Powiat złotowski ma już nowe władze. W porównaniu z poprzednią kadencją status quo zachowali Ryszard Goławski, Jadwiga Harbuzińska-Turek i Zdzisław Kwaśny.

Nowym wicestarostą został Daniel Sztych, a w skład zarządu weszli jeszcze Leszek Kępiński, Andrzej Pietrzak i wspomniany Zdzisław Kwaśny.

W obradach nie uczestniczył radny Stanisław Wełniak, co w kuluarach komentuje się, że ustępujący burmistrz Złotowa chce zrzec się mandatu. - Nie mam takich planów i nie wiem skąd biorą się takie plotki. W tej chwili są przeszkody prawne, abym mógł uczestniczyć w obradach rady. Nadal jestem burmistrzem - do zwołania następnej sesji, kiedy nowy burmistrz złoży ślubowanie. Wtedy pojawię się na sesji rady powiatu, złożę ślubowanie i obejmę mandat radnego – mówi Stanisław Wełniak, ustępujący burmistrz Złotowa.

Formalnością było wybranie starosty i jego zastępcy, jak również członków zarządu i dwóch wiceprzewodniczących Rady Powiatu Złotowskiego. Wszyscy uczestniczący w obradach rady poparli kandydaturę Ryszarda Goławskiego, który będzie funkcję starosty pełnił drugą kadencję. Zastępcami przewodniczącej rady Jadwigi Harbuzińskiej-Turek zostali: Michał Iwańczyk i Chrystian Brzeziński.

Po wyborze Adama Pulita na burmistrza Złotowa jego miejsce w radzie powiatu zajmie Sebastian Cyranek.

Przeczytaj więcej o: zlotow, powiat złotowski, szaleniec,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group