Od 1 listopada śmieci inaczej

15.10.2014   Autor: Redakcja
---

Związek Międzygminny ”Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi" informuje, że 1 listopada zmienia się częstotliwość odbioru odpadów zmieszanych i biodegradowalnych z zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej. Zmiany zgodne są z obowiązującym na terenie PRGOK regulaminem utrzymania czystości i porządku w gminach.

Zgodnie z regulaminem  od 1 listopada do 31 marca, odpady zmieszane z zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej odbierane będą raz na dwa tygodnie (w sezonie wiosenno-letnim raz na tydzień). 1 listopada zmienia się także częstotliwość odbioru odpadów biodegradowalnych. W okresie jesienno-zimowych są one odbierane raz na 4 tygodnie, a nie jak miało to miejsce w okresie wiosenno-letnim, raz na tydzień. Zmianie nie ulega częstotliwość odbioru innych odpadów, zebranych w sposób selektywny, które przez cały rok odbierane są raz na cztery tygodnie.

Sezonowe zmiany częstotliwości odbioru odpadów nie dotyczącą zabudowy wielorodzinnej. Tutaj odpady zmieszane odbierane są, niezależnie od okresu dwa razy w tygodniu, natomiast odpady zebrane w sposób selektywny, raz w tygodniu z wyłączeniem szkła, którego wyrzucamy relatywnie mniej, dlatego też odbierane jest ono raz na cztery tygodnie.

Harmonogram odbioru odpadów  Czytelnicy znajdą TU.

 

Przeczytaj więcej o: smieci, prgok, wywóż, harmonogram,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group