"Jedynki" PSL do nowej Rady Powiatu

23.09.2014   Autor: Redakcja
---

Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawiło swoich kandydatów w wyborach do rady powiatu w Pile. Podczas konferencji prasowej Stefan Piechocki zdradził również, że PSL będzie chciało wprowadzić swoich radnych do Rady Miasta w Pile.

Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Pile zapowiedział, że ludowcy zamierzają zdobyć cztery mandaty w przyszłej Radzie Powiatu. Stać ma się tak między innymi dzięki mocnym „jedynkom” na listach wyborczych, szczególnie z okręgów pozamiejskich.

I tak listę w okręgu Łobżenica/Wysoka otworzy Józef Lewandowski, w Kaczorach/Miasteczku Kraj./Białośliwiu – Marek Biedroń, w Wyrzysku Stanisław Wełniak w Ujściu/Szydłowie – Stefan Piechocki. „Jedynki” w okręgach pilskich: Śródmieście - Dionizy Jagła, Gładyszewo/Górne/Motylewo – Marcin Baumgart, Podlasie/Jadwiżyn – Marcin Rekowski, Zamoście – Jolanta Klupś.

Co istotne PSL popiera kandydaturę Piotra Głowskigo na prezydenta Piły. Piechocki zapowiedział jednak, że ludowcy będą chcieli wprowadzić swoich ludzi do Rady Miasta w Pile i utworzyć w niej mały „przyczółek”.

Na poparcie PSL liczyć też mogą kandydaci na wójtów i burmistrzów w gminach powiatu pilskiego: Franciszek Tamas (Białośliwie), Zdzisław Marciniak (Szydłowo), Brunon Wolski (Kaczory), Maria Bratkowska (Wyrzysk), Henryk Kazana (Ujście) i Roman Sobieszczyk (Łobżenica).

Przeczytaj więcej o: wybory, powiat pilski, PSL,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group