Bardzo dziwna kradzież

07.08.2014   Autor: Redakcja
---

We wtorek,  po godz. 9.00  przy ul. Roosevelta dwaj mężczyźni okradli kobietę.

Tego dnia gospodyni domowa, która szła w kierunku targowiska miejskiego kobieta zauważyła, że idący kilka metrów przed nią mężczyzna podnosi coś z ziemi. Po chwili podszedł do niej i pokazał, że znalazł zawinięte w worek foliowy banknoty, prawdopodobnie dolary. Był to spory plik złożony na pół. Poprosił, aby poszła z nim na teren szkoły, żeby przeliczyć pieniądze, a potrzebuje do tego  świadka.

- Kiedy szli , mężczyzna schował znalezisko do kieszeni marynarki. Na pobliskiej ławce otworzył aktówkę i zaczął coś w niej szukać. Poprosił też kobietę o coś ostrego, czym mógłby rozerwać worek z banknotami. W tym momencie podszedł do nich drugi mężczyzna i zapytał czy nie widzieli pliku z dolarami, bo kilka minut temu w tej okolicy zgubił pieniądze. Mężczyzna, który wcześniej znalazł plik i schował go do kieszeni powiedział, że nic nie znaleźli - tłumaczy Andrzej Latosiński, z Komendy Powiatowej Policji w Pile. - Szukający zguby chciał sprawdzić aktówkę, jednak mężczyzna się nie zgodził, powiedział, że może pokazać portfel i że nie ma w nim dolarów co też uczynił. Potem zwrócił się do kobiety, która wyciągnęła portfel celem pokazania. Kiedy otworzyła, mężczyzna z którym przyszła chwycił portfel tak jakby chciał schować pieniądze mówiąc, że jest prawnikiem i nie muszą nic udowadniać.

Kobieta zamknęła portfel i włożyła go do torby. W tym momencie szukający pieniędzy powiedział do drugiego mężczyzny, że ma świadka, który widział jak chowa do kieszeni małą paczuszkę. Sprawdził w tym momencie kieszenie jego marynarki i wyciągnął plik dolarów zawinięty w folię. Zaczął krzyczeć, oskarżył ich o kradzież, ale też odszedł od nich. W tym momencie mężczyzna, który wcześniej poprosił kobietę o przeliczenie pieniędzy powiedział, że lepiej się rozejść, bo mogą być z tego problemy. Kobieta poszła do pobliskiego sklepu i tam zorientowała się, że z portfela zostały skradzione jej pieniądze w kwocie 2.900 zł.

Rysopisy mężczyzn:

1. pierwszy, który rzekomo znalazł pieniądze: wiek ok. 40 - 50 lat, krępej budowy ciała, wzrost 175 - 180 cm, ubrany był w marynarkę koloru ciemnego, prawie czarną, biała koszula bez krawata, spodnie eleganckie, koloru ciemny granat, miał skórzaną aktówkę;

2. drugi - szukający pieniędzy: wiek ok. 40 - 50 lat, szczupłej budowy ciała, wzrost 175 - 180 cm, bardzo krótko ścięty na jeżyka, ubrany T-shirt szaro niebieski, spodnie typu jeans, miał dużą szmacianą torbę.

Osoby mające jakąkolwiek wiedzę na temat zaistniałego zdarzenia policja o kontakt pod numerem telefonu alarmowego 997.

 foto: dontpaniconline

 

Przeczytaj więcej o: policja, kradzież, oszustwo,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group