Kostecki w Pile i Szydłowie

05.07.2014   Autor: Magdalena Lach
---

Popularny „Roni“ czyli Mateusz Kostecki to zdecydowanie najbardziej wszechstronny piłkarz młodego pokolenia, który urodził się w Pile. Snajper Polonii i Credo Futsal zarówno na trawie jak i w hali pobija swoje rekordy strzeleckie. Kuszony wieloma ofertami z wyższych lig piłkarz postanowił w dalszym ciągu dzielić miłość do futbolu.

To był sezon Mateusza Kosteckiego. „Roni“ błyszczał zarówno w hali jak i na trawie. Zawodnik w barwach KS Credo zdobył 22 bramki. Świetna postawa na parkietach II ligi zaowocowała powołaniem Kosteckiego do Reprezentacji Polski U-21.

Na boiskach trawiastych Kostecki również nie zwalniał tempa. W drużynie Piotra Sochackiego był jednym z najważniejszych zawodników.

Talent Kosteckiego docenili zarówno działacze klubu futsalowego z Piły, jak również szkoleniowiec czwartoligowej Iskry Szydłowo. „Roni“ od przyszłego sezonu będzie występować w dwóch klubach. Na dodatek w jednym z nich w podwójnej roli.

- Mateusz to aktualnie najbardziej doświadczony zawodnik futsalowy w naszym mieście. Zgrupowanie reprezentacji Polski, treningi pod okiem Klaudiusza Hirscha oraz świetny sezon, który ma za sobą to tylko kilka powodów dla których decyzja o tym, aby Mateusz został trenerem drużyny juniorów przegłosowana została w zarządzie jednogłośnie – mówi prezes KS Credo Futsal Piła, Patryk Suracki.

- Cieszę się, że nawiązaliśmy współpracę z pilską Polonią. Mateusz Kostecki z pewnością będzie wzmocnieniem naszego zespołu. Przejście tego zawodnika do Iskry z pewnością zakończy się korzyścią dla obu klubów, ponieważ wszystkim nam zależy na rozwoju tego piłkarza – dodaje Tomasz Kowalski, trener Iskry Szydłowo.

Przed zawodnikiem krótki odpoczynek, a później ciężki okres przygotowawczy do zbliżających się rozgrywek ligowych. Życzymy powodzenia i czekamy na kolejne sukcesy.

fot. źródło: futsal.pila.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group