Pilscy tancerze zwyciężyli w Hiszpanii

22.04.2014   Autor: Redakcja
---

Ponad 700 par z całego świata wystartowało w Cambrils w Hiszpanii. Była wśród nich utytułowana pilska para taneczna Oliwia Drożdż i Kacper Czajka, tancerze UKS MDK ISKRA Piła, mistrzowie Polski. Oliwia i Kacper zwyciężyli w tańcach standardowych!

W  świąteczny weekend w Cambrils w Hiszpanii odbył się Międzynarodowy Turniej Sportowego Tańca Towarzyskiego „VIII D.O. World DanceSport 2014”. Wystartowało w nim ponad 700 par z całego świata. Wśród nich byli Oliwia Drożdż i Kacper Czajka tancerze UKS  MDK ISKRA Piła.

W trakcie trzydniowych zmagań tanecznych Oliwia i Kacper wystartowali w 3 konkurencjach: turnieju drużynowym, w konkurencji tańców standardowych i tańców latynoamerykańskich w kategorii wiekowej Junior II.

W tańcach standardowych zakończyli swój występ znakomitym wynikiem, pokonując 24 pary.  Już w ścisłym finale pokonali cztery pary rosyjskie i jedną parę włoską i zajęli I miejsce!

W tańcach latynoamerykańskich również znaleźli się w finale, w którym zajęli V miejsce na 43 startujące pary.  W rywalizacja drużynowej  drużyna Polski w której startowali Oliwia i Kacper zajęła IV miejsce na 17 startujących ekip.

Pilska para jako Mistrzowie Polski wraz  z trenerami Elizą Sabik i Arturem Dąbrowskim zostali zaproszeni do Hiszpanii przez organizatorów turnieju.