"Pasja zrodziła się z lenistwa" - Grafika Zdzisława Mackiewicza

12.04.2014   Autor: Magdalena Lach
---

Brał udział w 61. wystawach zbiorowych, a w Biurze Wystaw Artystycznych w Pile zorganizowano jego 31. wystawę indywidualną – mowa o Zdzisławie Mackiewiczu, dla którego fotografia to nie tylko hobby, ale również sposób na życie.

- Interesuje mnie, nie tylko to co fotografia przedstawia w naturalistyczny, materialny sposób, ale również co można wydobyć z otoczenia dla potrzeb czystego obrazu i sensu jego konstrukcji z zachowaniem szacunku dla tego, co zapisała klisza lub matryca cyfrowa – opowiada Zdzisław Mackiewicz. 

Autor wystawy sam przyznaje, że jego pasja zrodziła się z lenistwa. A teraz nie jest to tylko hobby, a sposób na życie. Tworzy w zakresie fotografii klasycznej, cyfrowej, grafiki, fotografii reklamowej i grafiki projektowej. Od 2004 roku jest pracownikiem Zakładu Grafiki. Obecnie prowadzi zajęcia z fotografii na kierunku grafika warsztatowa, projektowanie graficzne.

Wczoraj oficjalnie, o godzinie 19.00, w Biurze Wystaw Artystycznych w Pile, otwarto wystawę Zdzisława Mackiewicza, która potrwa do 3 maja.

fot. źródło: www.iwieszto.pl

Autor: Aleksandra Lipiec

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group