Policja zatrzymała mężczyznę za zmuszanie do prostytucji

31.03.2014   Autor: Redakcja
---

46-latek został aresztowany na trzy miesiące. Jak ustaliła prokuratura, stosował przemoc i zmuszał do prostytucji 33-letnią kobietę.

Mężczyzna zatrzymany został w rejonie drogi krajowej nr 22 na trasie Jastrowie – Wałcz. Policjanci zainteresowali się spacerującą poboczem drogi kobietą. Gdy próbowali dowiedzieć się, co tu robi, ta zaczęła płakać i jednocześnie dziękować, za ich obecność.

Chwilę później okazało się, że 33-latka nie przebywa tam z własnej woli. Naprzeciwko miejsca, w którym rozmawiali policjanci z nieznajomą, stał zaparkowany w leśnej drodze volkswagen passat, którego kierowca również zainteresował policjantów. Siedzący w samochodzie mężczyzna obserwując przez szybę całą sytuację w pewnym momencie energicznie otworzył drzwi swojego pojazdu, po czym zaczął biec w kierunku lasu.

Po kilkunastu metrach był już jednak w rękach kryminalnych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kobieta od połowy marca była zmuszana przemocą do uprawiania nierządu przy drodze.

Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty, natomiast sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Złotowie zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Stręczycielowi grozi do 10 lat więzienia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group