Asta Video Fest

„Gra w Butelkę”, czyli historia Krajny i Złotowa na wielkim ekranie [ZWIASTUN]

24.03.2014   Autor: Redakcja
---

Trwają pracę nad niezwykłym filmem o historii Krajny i Złotowa. Premiera „Gry w butelkę” zaplanowana jest na 2015 rok. Dziś powstał już zwiastun filmu.

Film opowiada historię trójki nadzwyczajnych, współcześnie żyjących bohaterów, którzy połączeni wspólną misją, stawiają opór niebezpieczeństwu (z przeszłości) zagrażającemu ich rodzinnemu miastu. To opowieść czerpiąca z ludowych legend, regionu Polski zwanego Krajną, jak i skomplikowanej historii miasta Złotów (dawniej Flatow), ze wskazaniem na okres pruski, aż do czasów współczesnych.

W roku 1990 w mieście Złotów ekipa budowlana (przyp. autentyczny) odkryła piwnicę – sławnego dawniej w regionie – hotelu Lamberz ze znajdującym się tam, nietkniętym przez lata, magazynem alkoholu i innych artykułów. Ta sama piwnica była również składem i siedzibą Towarzystwa Butelkowego, organizacji tajnej o charakterze okultystycznym, założonej w roku 1814 przez grupę niemieckich, polskich i żydowskich ezoteryków.

Film łączy również wspomnienia żyjących świadków II Wojny Światowej, dostępne historyczne dokumenty i archiwalia z fikcyjną narracją. Projekt zawiera również liczne sceny rekonstrukcji historycznej.

Reżyserem filmu jak i scenariusze jest Leszek Sawicki.

Postępy w pracy nad filmem możecie śledzić na stronie www.grawbutelkeonline.pl

Przeczytaj więcej o: gra w butelkę film, leszek sawicki,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group