„Gawędy o Pile” – rusza drugi sezon spotkań

11.03.2014   Autor: Redakcja
---

Jutro (środa, 12 marca) zapraszamy na pierwsze spotkanie drugiej serii „Gawęd o Pile”. Już pierwszy z nowej serii wykładów zapowiada się interesująco. Podczas środowego spotkania posłuchać będzie można o najstarszej historii pilskiego lotnictwa.

Cykl gawęd, których mieliśmy okazji wysłuchać z okazji 500-lecia Piły, okazał się strzałem w dziesiątkę, stąd Muzeum pomyślało o kontynuacji historycznej serii.

W tegorocznym programie przewidziano cztery spotkania. Najbliższe odbędzie się 12 marca, o godz. 18. Temat: „Śladami lotniczej Piły 1910-1945. Miejsca, osoby, samoloty, sterowce, wydarzenia". Spotkanie poprowadzi ks. Robert Kulczyński SDB, który z Mateuszem Kabatkiem spisał najstarszą historię pilskiego lotnictwa.

W czerwcu z kolei czeka nas interesujący spacer po rubieżach Piły, śladami Wilhelma Roloffa. Z kolei we wrześniu „O dziejach pilskiego gimnazjum” opowie historyk Maciej Usurski. Wyjątkowo interesująco zapowiada się też spotkanie w grudniu, podczas którego przypomniana zostanie historia obozu i cmentarza jenieckiego żołnierzy armii sprzymierzonych (1914-1919).

Wstęp na wszystkie wykłady jest bezpłatny. Miejsce spotkania: Muzeum St. Staszica, ul. Browarna.

Przeczytaj więcej o: muzeum piła, gawędy o pile, historia piły,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group