XLII Sesja Rady Miasta Piły

25.02.2014   Autor: Redakcja
---

Podczas dzisiejszej XLII Sesji Rady Miasta w Pile radni zajmą się m.in. projektem uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiem bezdomności zwierząt na terenie miasta Piły w 2014 roku, zmianami w tegorocznej uchwale budżetowej, jak również dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Cele i zadania jakie wynikają z pierwszego projektu uchwały to między innymi zapewnienie miejsca w schronisku dla zwierząt, opieka nad wolno żyjącymi kotami w tych ich dokarmianie, odławianie bezdomnych zwierząt jak również poszukiwanie przyszłych właścicieli. Na 2014 rok w budżecie miasta zabezpieczono na ten cel prawie 1 mln złotych.

Projekt w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2014 rok obejmuje zmiany zarówno po stronie wpływów jak i wydatków. Gmina planuje przeznaczyć dodatkowe środki na „Budowę sieci informatycznej instalacji do rzutników wraz z rozbudową i przebudową istniejącej instalacji elektrycznej – Szkoła Podstawowa Nr 2”. Projekt obejmie między innymi wymianę sieci informatycznej w 21 salach lekcyjnych, pomieszczeniu biblioteki, świetlicy jak również pokoju nauczycielskiego a jego koszt to 730 000 zł. 

Zmiany także są planowane przy zadaniu pod nazwą „Przebudowa budynku przy ul. Sportowej – adaptacja pomieszczeń na halę do sportów walki”. Wynika to z decyzji Zarządu Województwa Wielkopolskiego, który określił warunki obejmujące zasady, priorytety oraz kryteria konieczne do opracowania „„Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Obiektów Sportowych Województwa Wielkopolskiego na lata 2014 – 2018” oraz ogłoszenia naboru wniosków. Daje to możliwość ubiega się o środki zewnętrzne na zadanie inwestycyjne z „Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej”. Łącznie z szacunkowych wyliczeń przebudowa będzie opiewała na kwotę 1 000 000 zł, a zwiększenie nakładów finansowych do kwoty 250 000 zł stanowić będzie zabezpieczenie 25% wkładu własnego netto w realizacji tego zadania.

Dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego” o nakładach 150 000 zł jest konsekwencją podnoszenia bezpieczeństwa miasta Piły . Przedsięwzięcie będzie również dofinansowane przez powiat pilski kwotą 120 000 zł.

Transmisja z XLII Sesji Rady Miasta oczywiście na antenie TV ASTA, początek relacji o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy przed telewizory oraz do oglądania sesji on-line na stronie www.tvasta.pl

 

 

Przeczytaj więcej o: sesja, szkola, bezpieczeństwo, zwierzęta, budżet piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group