Uspokajamy rodziców: Nie trzeba od nowa bić się o przedszkole

06.02.2014   Autor: Redakcja
---

W związku z pytaniami rodziców wyjaśniamy, że jeśli nasza pociecha chodzi już do przedszkola, nie będziemy musieli w marcu walczyć o miejsce dla niej od nowa. Wystarczy podpisać oświadczenie o chęci kontynuowania edukacji przedszkolnej.

Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Pile informuje, że dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w dotychczasowym przedszkolu, nie będą brały udziału w rekrutacji. Ich rodzice składać będą jedynie deklarację dotyczącą dalszego uczęszczania dziecka do danego przedszkola. Deklaracje składane będą w przedszkolach.

Rodzice muszą natomiast pamiętać o podpisaniu w przedszkolu umowy na kolejny rok szkolny. Umowy podpisywane będą po zakończeniu rekrutacji.

Rekrutacja do przedszkoli odbędzie się w marcu br. Wzorem lat ubiegłych będzie prowadzona za pomocą systemu informatycznego.

W związku ze zmianami ustawy o systemie oświaty dotyczącymi rekrutacji do przedszkoli trwają prace nad przygotowaniem zasad rekrutacji na rok szkolny 2014/2015. Szczegóły rekrutacji, w tym terminarz i kryteria rekrutacyjne, zostaną podane wkrótce.

Przeczytaj więcej o: pila, przedszkole, przedszkole piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group