"Olimpijczycy" z Trzcianki

01.02.2014   Autor: Magdalena Lach
---

Aby go uprawiać wystarczą dwie rakiety, siatka i lotka – badminton, bo to o nim mowa od 1992 roku jest pełnoprawną konkurencją olimpijską, która w Pile jeszcze nie znalazła wielu zwolenników. Nie można jednak powiedzieć tego o Trzciance gdzie w Klubie Olimpiad Specjalnych Olimpijczyk na co dzień trenuje ponad 30 zawodników.   

Trzcianka to miasto wielu dyscyplin sportowych. Swoje pierwsze kroki w tym mieście stawiało wielu znakomitych sportowców. Piłka siatkowa, piłka nożna, ale również badminton to dyscypliny które cieszą się dużą popularnością. Ostatnia z nich w Trzciance ma duże tradycje.

- Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych istniała przy klubie MKS sekcja badmintona. Tam zawodnicy pełnosprawni osiągali znaczące sukcesu, takie jak mistrzostwo Polski w kategorii juniorów – wyjaśnia prezes Klubu Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk“ Trzcianka, Przemysław Przybylski. – To były spore sukcesy jak na tak małą miejscowość – dodaje Przybylski.

28 kwietnia 2000 r. w Trzciance podpisane zostało porozumienie, na mocy którego przy Szkole Podstawowej Nr 3 utworzono Sekcję Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk". Dzięki zawartej umowie swoje sportowe umiejętności mogą podnosić również pełnosprawni członkowie klubu, bowiem trenigi mają być wzajemną integracją.

- Chodzi o to, żebyśmy integrowali naszych podopiecznych ze społeczeństwem ludzi zdrowych. Tutaj mamy taką możliwość. Są to tak zwani partnerzy zuinifikowani. Zapraszamy osoby zdrowe, które chcą uprawiać badmintona w naszym klubie – kończy prezes klubu.

Dzisiaj liczba trenujących olimpijczyków sięga blisko 40. Podopieczni trzcianeckich trenerów mogą pochwalić się medalami wywalczonymi w turniejach ogólnopolskich jak i europejskich. Obszerna relacja z treningu badmintonistów już w najbliższy wtorek o godz. 20.00 na antenie TV Asta.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group