Statuetki dla najlepszych

11.01.2014   Autor: Magdalena Lach
---

W drukarni Agora w Pile odbyło się podsumowanie zmagań pilskich tenisistów. Przez blisko siedem miesięcy amatorzy tej dyscypliny sportu rywalizowali między sobą w rozgrywkach Ligi Tenisowej pod patronatem Browaru Czarnków i firmy MAG. Od kwietnia do pażdziernika 2013 roku w ekstraklasie, pierwszej lidze i deblu rozegrano 218 meczów. 

W zawodach wystartowało 56 zawodników. Najpierw rozgrywki toczyły się w grupach systemem "każdy z każdym", do wyłonienia czterech najlepszych tenisistów z każdej grupy w singlu i deblu, którzy kwalifikowali się do play off. W ekstraklasie na wyróżnienie zasłużył debiutant Michał Pankau, który ostatecznie dotarł do półfinału przegrywając w nim z Jarosławem Drągiem 6-7, 1-6.

W drugim półfinale Marek Starczewski pokonał Stanisława Bielę 6-2, 6-3. W wielkim finale Marek Starczewski zrewanżował się Jarosławowi Drągowi za ubiegłoroczną porażkę (też w finale) pokonując go 7-5, 6-2.

W pierwszej lidze w półfinałach Marek Kołodziejczyk wygrał z Andrzejem Zapaśnikiem 7-5, 7-6, natomiasy Artur Wdowiak z Jarosławem Cierachem 6-3, 6-4. W finale Wdowiak pokonał Kołodziejczyka 0-6, 6-2, 6-3.

W deblu, już w ćwierćfinałach odpadły faworyzowane pary Furman - Szczeciński, Andrzejewski - Spychalski i Polaszek - Maret.

W półfinałach Stanisław Biela - Jarosław Drąg wygrali po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu z Marcinem Majewskim i Andrzejem Przybylskim 6-4, 7-6, a duet Dariusz Nowakowski - Rafał Wcisło wygrał z parą Sławomir Kopeć - Marek Starczewski 6-2,6-3.

W wielkim finale po dramatycznym meczu Nowakowski - Wcisło pokonali faworytów Biela - Drąg 4-6, 7-6, 6-1 mimo, że pokonani mieli 2 piłki meczowe.

Przeczytaj więcej o: sport, tenis, liga tenisa ziemnego, liga amatorska,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group