Dla kogo wąskotorówka?

26.12.2013   Autor: Redakcja
---

Na nawet 30 lat może wkrótce zostać przyznana koncesja na obsługę w pełnym zakresie Wyrzyskiej Kolejki Wąskotorowej. W drugiej połowie stycznia powinniśmy dowiedzieć się kto złożył Powiatowi Pilskiemu najlepszą propozycję współpracy.

To właśnie do Powiatu Pilskiego należą wszystkie urządzenia techniczne, a także teren stacji i infrastruktury WKP. W rozwoju pomaga także Towarzystwo Wyrzyska Kolejka Powiatowa, ale od dłuższego czasu trwają rozmowy na temat rozpoczęcia zakrojonej na większą skalę współpracy z innym podmiotem, być może nawet zagranicznym. Wszystko wskazuje na to, że rozstrzygnięcia w tej kwestii poznamy już na początku przyszłego roku.

Obecnie Powiat Pilski poszukuje podmiotów zainteresowanych podjęciem współpracy na zasadzie przyznania koncesji. Może ona obowiązywać przez nawet 30 lat, a wszystko po to by przyszły koncesjonariusz miał czas na przywrócenie Wyrzyskiej Kolejce Powiatowej świetności.

W umowie zostanie zawarte zobowiązanie do prowadzenia regularnych przewozów turystycznych, które ma prowadzić Towarzystwo Wyrzyska Kolejka Powiatowa. Koncesjonariusz będzie także odpowiedzialny za remont budynków oraz utrzymanie w należytym stanie 13 kilometrów torów. W ciągu trzech lat od momentu zawarcia umowy będzie także musiał uruchomić bazę gastronomiczną oraz izbę historii kolejki wąskotorowej na terenie stacji w Białośliwiu. Jeszcze mniej czasu, bo tylko rok będzie on miał na zamianę taboru z lokomotyw spalinowych na parowe.

O tym czy znajdą się chętni gotowi spełnić te warunki przekonamy się po 17 stycznia. Wtedy to mija termin składania propozycji współpracy Powiatowi Pilskiemu. Jeśli będą chętni, wtedy najprawdopodobniej pod koniec stycznia zostaniemy poinformowaniu o wyborze koncesjonariusza.

Przeczytaj więcej o: przetarg, białośliwie, wąskotorowka,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group