Witosa poczeka na remont

19.12.2013   Autor: Redakcja
---

Do targowiska przy ulicy Ludowej od strony Witosa nadal będziemy musieli dojeżdżać znajdującą się w fatalnym stanie drogą. Mimo wieloletnich obietnic, w budżecie na przyszły rok nie zapisano pieniędzy na remont tej ulicy.

Początkowo w tegorocznym budżecie znajdował się zapis mówiący o chęci remontu fragmentu ulicy Witosa prowadzącego do targowiska nr 2. Jeszcze na początku roku wydawało się, że składane od dłuższego czasu obietnice w końcu zostaną dotrzymane, a pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni w Pile, który miał przeprowadzić ten proces, mówili nawet o szczegółach - nowej jezdni, wymianie nawierzchni chodników czy odnowieniu miejsc parkingowych.

Z biegiem czasu jednak remont Witosa stawał się coraz mniej realny, choć jeszcze kilkanaście tygodni temu utrzymywano, że zadanie to znajduje się w planach inwestycyjnych na przyszły rok. Bańka z marzeniami pękła jednak podczas ostatniej sesji Rady Miasta. W projekcie budżetu nie zapisano środków na remont tego fragmentu drogi, a wnioski formalne radnych Zbigniewa Pyziaka i Wiesławy Sztaby, którzy domagali się dopisania ulicy Witosa do listy zadań inwestycyjnych, nie znalazły poparcia i ostatecznie nic w tej kwestii nie zmieniło się.

Obecnie wszystko wskazuje więc na to, że także w przyszłym roku nie doczekamy się remontu w tej części miasta. Sytuacja może się wprawdzie jeszcze zmienić, gdyż w ciągu roku zawsze wprowadza się zmiany w budżecie miasta, ale na razie nic nie wskazuje na to by taka sytuacja miała mieć miejsce w przypadku Witosa.

Przeczytaj więcej o: remont, pieniądze, witosa,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group