Trzcianka. Kolejny radny stracił mandat

18.12.2013   Autor: Redakcja
---

Kolejne zmiany w Radzie Miejskiej Trzcianki. Po wygaszeniu mandatu Jacka Wawrzona (PO) z funkcją radnego pożegnał się Grzegorz Bogacz (Trzcianeckie Forum Obywatelskie).

Decyzja o wygaszeniu mandatu Jacka Wawrzona uprawomocniła się już podczas listopadowej sesji. Naczelny Sąd Administracyjny utrzymał w mocy podjętą w czerwcu uchwałę Rady Miejskiej w Trzciance. Na decyzję NSA nieco dłużej czekał Grzegorz Bogacz. Stosowne dokumenty dotarły jednak przed grudniową sesją i wygaszenie również jego mandatu stało się faktem.

Trzcianeccy radni już w czerwcu zdecydowali o wygaszeniu mandatów Grzegorza Bogacza i Jacka Wawrzona. Obaj decyzję Rady Miasta zaskarżyli. W ich obronie stanął również wojewoda, który podważył zasadność uchwały, kierując swoją skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu. Ten uchybień w uchwale się nie dopatrzył, dlatego radni PO złożyli skargi kasacyjne do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ostatecznie jednak i to odwołanie okazało się bezskuteczne.

Podczas grudniowej sesji Rady Miasta w Trzciance zaprzysiężono już jednego nowego radnego. Został nim Tomasz Jurczyk. Okazało się jednak, że nie jest tak łatwo znaleźć kolejnego kandydata na radnego. Dwie osoby, które zgodnie z ustawą mogły zająć miejsce po odwołanych radnych, odmówiły tego przywileju.

Przeczytaj więcej o: rada miejska trzcianka, sesja trzcianka,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group