Budżet dobry, z małym niedociągnięciem

17.12.2013   Autor: Redakcja
---

Dziś odbędzie się głosowanie w sprawie budżetu miasta Piły na rok 2014. Nim radni oddadzą głosy w tej sprawie, najpierw wysłuchają opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu.

Skład Orzekający Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu wydał opinię pozytywną i taka też zostanie przedstawiona dziś popołudniu, gdy w sali Młodzieżowego Domu Kultury odbędzie się ważna dla nas wszystkich sesja Rady Miasta. Jeśli radni zatwierdzą projekt budżetu na rok 2014, będzie to kluczowy dokument dla naszego miasta, określający na jakie inwestycje będą wydawane pieniądze, jakie przedsięwzięcia wesprzeć, a na jakie pozyskać środki zewnętrzne.

Obecnie niewiele wskazuje na to, by były problemy z zatwierdzeniem tego projektu, jednak na uwagę zasługuje fakt, że Regionalna Izba Obrachunkowa wychwyciła małe niedociągnięcie w budżecie Piły na 2014 rok. Kwota zaplanowanej rezerwy celowej na zarządzanie kryzysowe nie powinna być niższa niż 0,5%. W Pile nie spełniono tego wymogu, ale nie wpłynęło to na decyzję RIO i projekt uchwały budżetowej na rok 2014 otrzymał opinię pozytywną.

Przeczytaj więcej o: glosowanie, budzet, sesja, opinia,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group