Województwo na ratunek

---

Radny PiS znalazł panaceum na problemy pilskiego szpitala? Zła kondycja finansowa tej jednostki, zdaniem pilskich działaczy Prawa i Sprawiedliwości jest winą organu prowadzącego, czyli powiatu. Radny Marcin Porzucek proponuje oddać Szpital Specjalistyczny w Pile w zarząd województwa wielkopolskiego.

Problemy finansowe Szpitala Specjalistycznego w Pile są tematem, który budzi emocje w wielu środowiskach. Wynik finansowy lecznicy to minus 20 mln złotych, co zdaniem radnego Marcina Porzucka spowodowane jest nadzorowaniem placówki przez powiat. Radny PiS prezentuje jednak alternatywę. - Uważamy, że szpital powinien być szpitalem wojewódzkim, tak jak podobne placówki w innych byłych miastach wojewódzkich na terenie Wielkopolski. Widać wyraźnie, że sytuacja finansowa w tamtych szpitalach jest znacznie lepsza niż w Pile. Uważamy, że pozostawienie szpitala pod egidą powiatu w znacznym stopniu szkodzi pacjentom – powiedział portalowi asta24.pl Marcin Porzucek, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Inicjatywa wydaje się być interesująca, jednakże o tyle kontrowersyjna, że dla zarządu województwa przejęcie placówki obarczonej takimi problemami może stanowić zbyt duże obciążenie. - Zarząd województwa póki co jest sceptyczny wobec propozycji, którą zgłosiliśmy w imieniu klubu PiS, będziemy lobbować, aby to nastąpiło w tej kadencji – mówi M. Porzucek.

Radny zapewnia jednocześnie, że jeśli do tego nie dojdzie, a Prawo i Sprawiedliwość zasiądzie u władz województwa i powiatu, to wówczas pilski szpital na pewno zostanie szpitalem wojewódzkim.

Przeczytaj więcej o: porzucek, radny, szpital, propozycja,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group