Młodzież daje lekcję koszykówki

24.11.2013   Autor: Magdalena Lach
---

Koszykarze KS Basket Piła zanotowali czwartą ligową porażkę przed własną publicznością. Pilanie w meczu 8. Kolejki II ligi gr. A ulegli młodzieży Trefla II Sopot 68:92.

Przed tygodniem koszykarze Wojciecha Zeidlera wygrali pierwszy ligowy mecz we własnej hali, dlatego apetyty kibiców na kolejne dwa punkty były ogromne. Po pierwszej kwarcie meczu wszystko wskazywało na to, że tak też będzie. Koszykarze Basketu wygrali ją 19:14.

Zapału, determinacji i woli walki wystarczyło pilanom jednak tylko na pierwsze dziesięć minut, bowiem to co działo się na parkiecie w kolejnych odsłonach meczu nie było najlepszym widowiskiem ze strony gospodarzy. Na początku drugiej kwarty goście zaczęli punktować za "trzy" co przełożyło się na wynik. Kwarta numer dwa zakończyła się dziesięciopunktowym prowadzeniem zawodników Pawła Blechacza 49:39.

W trzeciej i czwartej kwarcie fatalna defensywa pilan i skuteczna gra w ataku gości powiększały prowadzenie koszykarzy z Trójmiasta. Przedostatnia partia zakończyła się efektowną akcją w wykonaniu najskuteczniejszego zawodnika meczu. Adam Brenk w ostatniej sekundzie pogrążył pilan celnym rzutem z odległości ośmiu metrów (74:49 Trefl II Sopot). W czwartej kwarcie nie było już żadnych złudzeń. Goście punkt po punkcie zmierzali po zwycięstwo, a pilanie sprawiali wrażenie, że chcą jak najszybciej zejść z parkietu. Czwarta kwarta i cały mecz zakończył się zwycięstwem gości 92:68.

KS BASKET PIŁA – TREFL II SOPOT 68:92 (19:14, 20:35, 10:25, 19:18)

W następnej kolejce KS Basket Piła zagra na wyjeździe z zespołem Polonia Warszawa. Mecz rozegrany zostanie 30 listopada o godz. 14:00.

Przeczytaj więcej o: sport, koszykowka, basket piła, II liga, trefl II sopot,