Zrób prezent na Święta

21.11.2013   Autor: Redakcja
---

W ostatni weekend listopada Bank Żywności w Pile zorganizuje zbiórkę żywności w sklepach na terenie Piły i w okolicznych gminach. Zebrana żywność tuż przed Świętami Bożego Narodzenia trafi do najbardziej potrzebujących osób będących pod opieką Banku Żywności w Pile.

- Zastawiony stół wigilijny dla większości z nas jest nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia. Jednak wielu nie może sobie na niego pozwolić. Weź udział w Świątecznej Zbiórce Żywności i pomóż potrzebującym godnie spędzić święta. Każdy zebrany produkt trafi do osób, które najbardziej tego potrzebują - mówi Ryszard Pyziak, dyrektor Banku Żywności w Pile.

Wolontariusze Banku Żywności w Pile będą zbierać produkty żywnościowe w następujących sklepach na terenie Piły: Biedronka, Intermarche, Kaufland, Netto, Tesco, Multus Dan, Polo Market, Lidl, Farmutil HS, Piotr i Paweł, PSS Społem. Ponadto zbiórka odbędzie się w ościennych gminach współpracujących z Bankiem Żywności w Pile.

Każdy może pomóc! Wystarczy w dniach zbiórki przyjść do sklepu, kupić dodatkowy produkt i przekazać go wolontariuszom Banku Żywności w Pile czekających przy specjalnych koszach, tuż za kasami. Wśród rekomendowanych produktów są te z długim terminem przydatności do spożycia: olej, ryż, cukier, konserwy i słodycze.

- Podczas tych trzech dni każdy z nas może zrobić coś dobrego i pomóc osobom, które takiej pomocy potrzebują. Żywność jest podstawą życia, a dostęp do niej podstawowym prawem każdego człowieka. Dlatego niezmiernie ważne jest, abyśmy pamiętali o ludziach potrzebujących pomocy. Niejednokrotnie żywność przekazana przez Banki Żywności jest dla nich jedyną szansą na godne spędzenie Świąt Bożego Narodzenia - dodaje R. Pyziak.

fot. www.ro.com.pl

Przeczytaj więcej o: pila, pomoc, akcja, zbiórka, bank żywności, żywność, bank,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group