Asta Video Fest

Duńczyk z kontraktem

10.11.2013   Autor: Redakcja
---

Doskonale znany pilskiej publiczności Duńczyk Jesper Monberg, wcześniej znany pod nazwiskiem Jensen, podpisał kontrakt na starty w barwach Victorii Piła w sezonie 2014.

To pierwszy zawodnik, którego nazwisko działacze klubu zdecydowali się ogłosić. Z pewnością sympatycy żużla mogą być zadowoleni z pozyskania tego zawodnika. Monberg w minionym sezonie bronił barw Kolejarza Opole, uzyskując jedenastą średnią biegopunktową w drugiej lidze. Starsi kibice pamiętają tego żużlowca z czasów, kiedy pierwszy raz jeździł dla pilskiego zespołu. Było to w latach 1999 - 2000. Wystartował wtedy w siedmiu meczach zdobywając łącznie 44 punkty dla Polonii Piła. Wywalczył także wraz z zespołem złoty i srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

- Podpisaliśmy kontrakt z Jesperem Monbergiem, ponieważ jest to zawodnik gwarantujący punkty. Skład chcemy oprzeć w siedemdziesięciu procentach na krajowych zawodnikach, a jeżeli już będziemy kontraktować obcokrajowców, to tylko takich, którzy mają na swoim koncie dobre występy w ostatnich latach w naszej lidze - powiedział Tomasz Żentkowski, członek zarządu Victorii, który w zbliżającym się sezonie będzie prawdopodobnie menadżerem pilskiej drużyny.

Teraz pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne nazwiska pozyskanych zawodników.

Źródło: victoriapila.com

fot. jesperb.com

Przeczytaj więcej o: pila, zuzel, victoria, kontrakt, skład, jesper monberg,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group