"Akompaniator" w teatrze

07.11.2013   Autor: Redakcja
---

Przed nami kolejna odsłona 14. Festiwalu Teatralnego "Teatr Pasja Rodzinna". 14 listopada w Regionalnym Centrum Kultury o godzinie 19:00 odbędzie się spektakl "Akompaniator". Na scenie zaprezentują się Hanna Śleszyńska oraz Jan Jankowski.

Znakomici aktorzy stworzyli niezwykły duet, który zachwyca widzów dowcipem, dramatyzmem i wreszcie wspaniałą muzyką, można tu bowiem znaleźć wszystko co składa się na dobry teatr: śmiech, wzruszenie i refleksję. Bohaterów sztuki jest dwoje: wielka śpiewaczka operowa i skromny, ukryty w jej cieniu, akompaniator.

Beznadziejnie zakochany w divie pianista od trzydziestu lat akompaniuje artystce, nigdy jednak nie odezwał się do niej ani słowem. Swoje uczucia decyduje się wyznać w najmniej odpowiednim monecie. Rozpoczyna się próba sił pomiędzy ogarniętym miłosną obsesją mężczyzną i pragmatyczną, skupioną na karierze kobietą.

Ta "uwertura na kobietę, mężczyznę i fortepian" podejmuje w przewrotny i ironiczny sposób temat wielkiej namiętności, której towarzyszy piękna muzyka i dużo absurdalnego humoru.

Spektakl odbędzie się 14 listopada o godzinie 19:00 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Bilety: 70 zł i 65 zl na balkonie.

Źródło: rck.pila.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group