Uczniowie z wizytą we Włoszech

04.11.2013   Autor: Redakcja
---

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Pile pojechali z wizytą do szkoły partnerskiej mieszczącej się we włoskiej miejscowości Francavilla Fontana. Była to ciekawa i pożyteczna zagraniczna wizyta.

W ramach realizacji międzynarodowego projektu "Młodzież poza granicami – migracje nastolatków w Europie", który jest częścią składową programu COMENIUS pilscy uczniowie spotkali się z przedstawicielami szkół z Niemiec, Włoch, Rumunii, Litwy, Turcji i Hiszpanii, aby wspólnie realizować kolejne zadania tego projektu.

Uczniowie stanęli przed nie lada wyzwaniem. Ich zadaniem było przygotowanie się oraz uczestnictwo w debacie międzynarodowej na temat pozytywnych i negatywnych aspektów globalizacji. Każdy uczeń w ciągu czterech minut wypowiedzi musiał obronić swoje stanowisko poprzez właściwie dobrane argumenty. Komisja, która oceniała wystąpienia uczniów, brała pod uwagę argumentację, swobodę wypowiedzi w języku angielskim oraz umiejętności oratorskie.

- Włoscy partnerzy nie zawiedli nas proponując inne ciekawe aktywności. Wśród nich znalazł się turniej sportowy dla uczniów, zabawa dyskotekowa, zwiedzanie miasta oraz liczne wycieczki po okolicy. W pamięci zapadło nam również wyjątkowe powitanie przez uczniów szkoły grających w orkiestrze dętej połączone z pokazem akrobatycznym, które odbyło się na głównym placu miasta - informuje Dominika Wróbel, nauczyciel ZS nr 2 w Pile.

Źródło: Klaudia Dziergas

Przeczytaj więcej o: szkola, wizyta, uczniowie, zs nr 2 w pile, włochy,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group