Porażka piłkarzy

24.10.2013   Autor: Redakcja
---

Wczoraj piłkarze KS Credo Futsal Piła rozegrali mecz sparingowy z drużyną Red Dragons Pniewy. W hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile lepsi okazali się goście, którzy zwyciężyli 5:3.

Pojedynek pilan z zawodnikami Red Dragons był rewanżem za mecz w Pniewach, w którym pierwszoligowcy pokonali podopiecznych trenera Karola Skiby 9:2. Wczoraj mecz także lepiej rozpoczęli goście, którzy po pierwszej połowie schodzili do szatni prowadząc 2:0. W przerwie meczu nastąpiła duża mobilizacja w zespole KS Credo Futsal Piła, ponieważ od początku drugiej odsłony spotkania, to gospodarze byli stroną przeważającą.

Na efekty kibice nie musieli długo czekać. Wystarczyła niespełna minuta, aby Mateusz Kostecki dwukrotnie wpisałał się na listę strzelców. Pilanie idąc za ciosem, dalej atakowali, co zaowocowało zdobyciem kolejnej bramki, tym razem autorstwa Jakuba Skwarka. W hali zapanowała euforia, gdyż miejscowi wyszli na prowadzenie 3:2. Rywale zdołali wyrównać i wtedy trener gości popisał się świetnym zmysłem taktycznym, gdyż wycofał bramkarza i wprowadził w jego miejsce kolejnego gracza w polu.

Efektem tego zagrania były dwie bramki dla zespołu Red Dragons Pniewy, którzy w końcówce zdecydowanie przycisnęli gospodarzy. Trener Karol Skiba także zaryzykował wycofanie bramkarza, jednak na wywalczenie choćby remisu zabrakło już czasu. Postawa pilan może cieszyć, ponieważ przez większą część meczu grali, jak równy z równym z rywalem z wyższej ligi.

KS Credo Futsal Piła - Red Dragons Pniewy 3:5 (0:2)
0:1 Adam Wachoński 2′
0:2 Kamil Skrzypczak 19′
1:2 Mateusz Kostecki 21′
2:2 Mateusz Kostecki 21′
3:2 Jakub Skwarek 25′
3:3 Szymon Piasek 29′
3:4 Adam Wachoński 37′