Uroczyście i magicznie

18.10.2013   Autor: Redakcja
---

Wczoraj w w Audytorium Maximum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile, odbyła się III Inauguracja Roku Akademickiego Akademii Młodych Odkrywców.

Zgodnie z akademicką tradycją młodzi odkrywcy w biretach, złożyli uroczyste ślubowanie oraz wysłuchali krótkiego koncertu Chóru Akademickiego PWSZ w Pile, w którego repertuarze znalazł się m.in. hymn studencki „Gaudeamus Igitur”. Wykład inauguracyjny do końca owiany był wielką tajemnicą. Poprowadził go iluzjonista - Mariusz Czajka, który zabrał w świat magii i czarów studentów, ich bliskich oraz włodarzy miasta Pił. Dziecięcej radości nie było końca.

Podczas uroczystej immatrykulacji nowi studenci otrzymali z rąk rektora prof. nadzw. dr hab. Donata Mierzejewskiego indeksy, potwierdzające ich przynależność do braci studenckiej, w których zbierając podpisy wykładowców, uzyskiwać będą zaliczenia. Z kolei studenci kontynuujący edukację otrzymali dyplomy z życzeniami powodzenia w dalszym zgłębianiu tajemnic nauki, czerpaniu garściami z owoców wiedzy oraz inspirującej zabawy w studiowanie.

W roku akademickim 2013/2014, 100 młodych naukowców będzie odkrywać tajemnice medycyny, w tym fizjoterapii, psychologii, coachingu, arteterapii i nauk ścisłych, być może również weterynarii.

Źródło: Agnieszka Henke oraz Emilia Lewicka-Kalka, koordynatorki Akademii Młodych Odkrywców

fot. Łukasz Marczak

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group