„(Nie)trzeźwy poranek w Człopie”

12.10.2013   Autor: Redakcja
---

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w godzinach rannych na terenie Człopy przeprowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Jednak nie wszyscy kierowcy rozpoczęli dzień na trzeźwo.

- Działania „Trzeźwy poranek” policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą cyklicznie na terenie całego powiatu. Celem akcji jest eliminowanie z drogi nietrzeźwych kierujących, którzy zagrażają nie tylko sobie ale i innym uczestnikom dróg. Akcja rozpoczęła się nad ranem w miejscowości Człopa. Funkcjonariusz w trakcie losowej kontroli w krótkich odstępach czasu zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących w tym pijanego rowerzystę. Ponadto wśród nietrzeźwych zatrzymanych był kierowca, który poruszał się samochodem wbrew sądowemu zakazowi. W sumie, podczas działań policjanci skontrolowali 209 kierowców. Jak się okazuje nie wszyscy rozpoczynają dzień na trzeźwo - informuje st. sierż Beata Budzyń, rzecznik prasowy KPP w Wałczu.

Kierowcy będący pod wpływem alkoholu odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Rowerzyście za popełnione wykroczenie grozi kara aresztu albo grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat. Natomiast kierowcy, który popełnił przestępstwo i ponadto poruszał się autem wbrew sądowemu zakazowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj więcej o: walcz, policja, kontrola, kierowcy, człopa,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group