Koncert na Barce

08.10.2013   Autor: Redakcja
---

Wielkimi krokami zbliża się kolejne duże wydarzenie muzyczne w Pile. Tym razem nad Gwdą i to dosłownie nad Gwdą zagra ABRADAB & DJ JAROZ. Koncert w klimacie hip-hop i reggae odbędzie się 25 października w Klubie Barka. Początek o godzinie 20:00.

ABRADAB jest współtwórcą hardcore psycho-rapu i jednym z założycieli formacji rapowej Kaliber 44. Wraz z tą grupą sięgnął po najważniejsze nagrody polskiej fonografii. Zaczęło się od nominacji do "Fryderyka" dla debiutanckiego krążka "Księga Tajemnicza - Prolog" (1996). Z kolei za "3:44" (2000) zespół doczekał się Fryderyka za najlepszy album hip-hop w Polsce. Utwór "Konfrontacje" z tego albumu przez ponad 200 tygodni utrzymywał się na liście przebojów Radiostacji, ustanawiając tym samym rekord dla polskiego hip-hopu.

W roku 2000, po wydaniu trzeciej płyty i siedmiu latach obecności na scenie, Kaliber 44 zawiesił działalność. W tym momencie ABRADABA był już legendarną postacią polskiego hip-hopu. Mając za sobą doświadczenie w rapowym składzie, który zmienił oblicze polskiej muzyki, zdecydował się na karierę solową. Solowe wcielenie ABRADABA to także nowa stylistyka: hip-hop z domieszkami przeróżnych stylów, z wyraźnymi wpływami funku oraz reggae. Zniknęły charakterystyczne dla Kalibra 44 mroczne brzmienia, pozostał oryginalny styl i przemyślane teksty.

"Czerwony Album" (2004) to pierwsza solowa płyta, za którą ABRADABA odebrał Fryderyka w kategorii najlepszy polski album hip-hop. Teledysk do utworu "Rapowe Ziarno 2. Szyderap" otrzymał nagrodę MTV oraz Yacha Publiczności. W 2005 roku pojawił się drugi album "Emisja Spalin" który dość nieoczekiwanie ujrzał światło dzienne. Znalazł się tutaj utwór "Rap to nie zabawa już". W 2008 roku ukazał się trzeci solowy album ABRADABA "Ostatni Poziom Kontroli". 4 października 2010 wyszła czwarta solowa płyta, Abradabing.

Piąty solowy album "Extravertik" pojawił się na rynku 21 kwietnia 2011 roku nakładem własnej wytwórni Inna-My-Twórnia. Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży i 25zł w dniu koncertu, do nabycia w Klubie Barka i Sklepie Muzycznym DEMO, przy ul. Budowlanych 11.

Źródło: Joanna Naranowicz, organizator koncertów i imprez muzycznych.

Zdjęcie: Kamil Rąpel

Przeczytaj więcej o: pila, koncert, barka, abradab,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group