Lightskin - performatywna rewitalizacja przestrzeni miejskich

07.10.2013   Autor: Redakcja
---

W dawnej restauracji dworcowej na stacji PKP w Pile odbyło się niecodzienne połączenie ruchu, światła i muzyki. Lightskin to performance, w którym kompozycja świetlna tworzy na ciele tancerki egzoszkielet.

Projekt Lightskin ma na celu ożywienie zapomnianych, nieuczęszczanych miejsc. Spektakl, w którym tancerka ubrana jest w kostium świetlny poprzez ruch i świetlne kształty definiuje przestrzeń. Takie przedsięwzięcie umożliwia mieszkańcom kontakt ze sztuką nowych mediów. Każdy pokaz jest unikalny i dostosowany do specyfiki miejsca.

Kontrola świateł i towarzyszącej im muzyki odbywa się w czasie rzeczywistym, na bieżąco dostosowującej się do danej przestrzeni. Lightskin funkcjonuje na przecięciu instalacji site-specific, performance'u, teatru tańca, koncertu muzyki elektronicznej.

Autorami projektu są Patryk Lichota, muzyk, kompozytor, producent radiowy, odpowiadający w Lightskin za programowanie ąwiatła i dźwięku oraz Marta Romaszkan, tancerka, która w pracy nad ruchem czerpie wiedzę głównie ze wschodnich sztuka walki - Tai Chi, którego uczyła się w Chinach, a także Aiki, które studiuje u mistrza teatru Noh i Aiki - Masato Matsuura.

"Lightskin - performatywna rewitalizacja przestrzeni miejskich” to projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych KOD_KROWA, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. 

Fot. vimeo.com/69623795

Przeczytaj więcej o: lithtskin, swiatlo, dziwek, performance, dworzec pkp pila,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group