,,Przyroda mistrz nad mistrzami''

02.10.2013   Autor: Redakcja
---

To hasło tegorocznego Kalejdoskopu Przyrody zorganizowanego przez nauczycieli w szkole podstawowej w Górznej, Lotyniu i Zalesiu. Dzięki temu projektowi przede wszystkim uczniowie mogą poznać świat z zupełnie innej perspektywy, gdyż tradycyjne metody nauczania w tym przypadku kolokwialnie mówiąc idą w odstawkę.

Blisko 40 metrów, na taką odległość widać dno jednego z najczystszych jezioro świat - jeziora Bajkał. Uczniowie ze szkoły podstawowej w Górznej już to wiedzą. Co ciekawe wiedza ta nie pochodzi z książek, a od osoby, która była tam osobiście. Jednym z gości podczas Kalejdoskopu Przyrody w Górznej była dr Elwira Drobiewska. Podobnie jak dla dzieci ten wykład i dla niej był nowym doświadczeniem, ale przede wszystkim satysfakcją.

- Ja jestem pod wrażeniem tych pytań. To jest właśnie dobry kierunek. Umiejętność zadawania pytań, ci młodzi ludzie potrafią to doskonale. To jest właśnie edukacja w tej najczystszej wersji - mówi dr Elwira Drobiewska, z Nadleśnictwa w Lipce.

I właśnie o to chodzi, o rozbudzanie ciekawości młodych ludzi. Podczas Kalejdoskopu Przyrody z pewnością to się udaje. Najlepszym dowodem na to jest fakty, iż projekt ten zorganizowany został już po raz trzeci i nic nie wskazuje na to, aby nauczyciele z niego zrezygnowali.

- Doświadczenie, ciekawość oraz wiedza, to wszystko tutaj jest. Kolejna edycja na pewno się odbędzie. Już zresztą trwają prace nad wymyśleniem kolejnego hasła, czwartego Kalejdoskopu Przyrody - mówi Maria Jaszczyk, nauczyciel w szkole podstawowej w Górznej.

Kolejnym argument przemawiającym za tym, aby Kalejdoskop Przyrody na stałe wpisał się w program szkoły są opinie uczniów.

- Jak dla mnie są to najlepsze zajęcia. Dużo się tutaj dowiadujemy. Mi w tym roku najbardziej podobało się spotkanie z polarnikiem - mówi Martyna. - To ciekawe zajęcia, dużo się tutaj uczymy - dodaje Dawid.

Zaangażowanie uczniów, nauczycieli i co najważniejsze wykładowców, którzy od trzech lat odwiedzają szkoły w Górznej, Zalesiu i Lotyniu za darmo, z pewnością nie pozwoli zapomnieć o tym projekcie. IV edycja Kalejdoskopu Przyrody zatem już w przyszłym roku.

Przeczytaj więcej o: szkola, uczniowie, górzna, kalejdoskop przyrody,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group