Tango argentyńskie w Pile

24.09.2013   Autor: Redakcja
---

1 października w Teatrze Miejskim, w ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki, odbędzie się koncert Astor Piazzola w wykonaniu Quinteto Angel. Koncert berlińskiego zespołu rozpocznie się o godzinie 19:00.

Quinteto Angel, to zespół, który został założony w 2001 roku. Stał się jednym z najważniejszych niemieckich zespołów wykonujących tango. Pięcioro artystów z porywającym entuzjazmem gra muzykę, której siła pochodzi z pozornej sprzeczności pomiędzy uroczystą melancholią i gwałtowną, pulsującą energią. Ich interpretacje tradycyjnych tang argentyńskich oraz kompozycji Tango Nuevo Astora Piazzolli są dowodem na to, że dobre tango można również odnaleźć w Europie.

Muzycy kwintetu mają za sobą różne doświadczenia, w tym w zakresie jazzu, muzyki klasycznej i właśnie tanga. Połączenie tych wpływów jest źródłem indywidualnego i niepowtarzalnego stylu ich aranżacji. Liczba własnych kompozycji w ich repertuarze również stale rośnie. W swoich interpretacjach i kompozycjach pięcioro młodych muzyków z Berlina pokazuje niezwykłą zdolność do łączenia elementów Guardia Vieja ze złotą erą lat czterdziestych i pięćdziesiątych oraz z Tango Nuevo.

Cena biletu to 45 zł.

Źródło: Ewa Stróżyńska, animator kultury

Zdjęcie: www.quintetoangel.de

Przeczytaj więcej o: pila, koncert, teatr miejski, tango, quinteto angelo, kwintet,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group