Odkryj świat

24.09.2013   Autor: Redakcja
---

We wrześniu 2013 roku Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica przystąpiła do projektu Comenius, który ma na celu, między innymi, rozwijanie wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich oraz zrozumienia jej wartości. Pilska Jedynka, jako pierwsza w Pile, została głównym koordynatorem projektu.

Jest to projekt wielostronny zatytułowany “Let’s discover hidden talents” – “Odkryjmy ukryte talenty”. Partnerami projektu są 4 kraje: Polska, Hiszpania - Katalonia, Turcja i Litwa. Koordynatorem projektu jest Wanda Wiśniewska - nauczycielka języka angielskiego w SP 1.

W latach 2013-2015 będą realizowane działania zgodne z harmonogramem zaakceptowanym przez Narodową Agencję Programu „Uczenie się przez całe życie” - Program Comenius. Razem ze szkołami partnerskimi w Izmirze - Turcja, w Reus – Hiszpania i Alytus – Litwa uczniowie będą odkrywać talenty i umiejętności w dziedzinie muzyki, sztuki, tańca, fotografii i sportu. Uczniowie będą mieli wiele możliwości do odkrywania świata, poznania innych kultur i nowych przyjaciół.

Projekt obejmuje również kwestie związane z życiem szkoły, np. święta, imprezy sportowe. Dzieci pokażą, jak widzą i jak dużo wiedzą o swoim kraju i kraju partnerów poprzez zdjęcia, filmy, kolaż, plakaty. Już w listopadzie bieżącego roku goście będą mieli okazję bliżej poznać nasze miasto i okolicę. Odwiedzą m.in. Toruń i złożą wizytę w Urzędzie Miasta.

Źródło: Sylwia Dzikowska

Przeczytaj więcej o: pila, projekt, szkola, uczniowie, comenius,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group