Zdobądź 40 000 zł na start

17.09.2013   Autor: Redakcja
---

Trzecia edycja projektu „Startuj z biznesem” to szansa dla osób zainteresowanych założeniem własnej firmy na zdobycie dofinansowania w kwocie 40 000 zł oraz comiesięcznego wsparcia pomostowego - 1500 zł przez sześć miesięcy.

W trzeciej edycji projektu „Startuj z biznesem” mogą wziąć udział osoby do 25 roku życia, bezrobotne (zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy), mieszkające w powiatach: chodzieskim, czarnkowsko-trzcianeckim, pilskim, wągrowieckim i złotowskim oraz nie posiadające zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie jednego roku przed przystąpieniem do projektu. Rekrutacja do projektu kończy się 24 września br.

- Poprzednie edycje projektu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mieliśmy dużą liczbę zgłoszeń, a mogliśmy przyjąć jedynie nieco ponad 100 osób. W tym roku liczymy na jeszcze większe zainteresowanie i namawiamy do zgłaszania się do projektu drogą mailową lub telefoniczną - mówi Dorota Cuper, koordynatorka trzeciej edycji projektu „Startuj z biznesem”.

Osoby zakwalifikowane do projektu uzyskają wsparcie szkoleniowo-doradcze. Szkolenia dotyczyć będą przede wszystkim kluczowych umiejętności niezbędnych do uruchomienia własnej firmy. Przyszli przedsiębiorcy zapoznają się z takimi zagadnieniami jak: biznes plan, techniki sprzedażowe i obsługa klienta i prawo pracy. Z kolei program wsparcia doradczego zostanie opracowany indywidualnie dla każdego uczestnika, zależnie od specyfiki planowanego przedsięwzięcia i z uwzględnieniem osobistych predyspozycji.

Wiedza przekazana przez profesjonalnych trenerów oraz doradców pozwoli uczestnikom opracować biznes plan, który stanowić będzie podstawę do zawalczenia o jednorazową dotację inwestycyjną w kwocie 40 000 zł wraz z comiesięcznym wsparciem w wysokości 1500 zł (przez okres 6 miesięcy). Szansę na dofinansowanie mają osoby wyłonione przez Komisję Oceny Wniosków. Kryterium decydującym będzie biznes plan napisany samodzielnie przez uczestnika oraz zadania rozwiązywane przez uczestników podczas procesu szkoleniowego.

Więcej o trzeciej edycji projektu „Startuj z Biznesem” można dowiedzieć się wchodząc na stronę www.paip.pl/szb, dzwoniąc pod numer telefonu (61) 840 23 53 lub drogą mailową szb@paip.pl.

Trzecia edycja projektu „Startuj z Biznesem” jest organizowana przez Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, który specjalizuje się w projektowaniu nowych metod transferu wiedzy naukowej do środowisk przedsiębiorczych, wspieraniu współpracy przedsiębiorców i inwestorów oraz w promocji innowacji i przedsiębiorczości.

Źródło: Kamil Skorupiński, specjalista ds. promocji i marketingu
Zdjęcie: www.paip.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group