Podziel się życiem

16.09.2013   Autor: Redakcja
---

Działalność Drużyny Szpiku z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Złotowie nabiera tempa. Przybywa wolontariuszy, ale co najważniejsze także potencjalnych dawców. Najbliższa, a jednocześnie jak dotychczas największa akcja drużyny już 16 października, przy okazji Światowego Dnia Dawcy Szpiku oraz święta złotowskiego Ekonoma.

- Serdecznie zapraszamy do nas już od godz. 9:00. Tutaj na terenie szkoły będzie znajdował się specjalny ambulans Centrum Krwiodawstwa z Poznania, gdzie będzie można się zarejestrować. Przypominam, że tego dnia pobieramy tylko próbki. My nie pobieramy szpiku. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych - mówi Joanna Skiera, z Drużyny Szpiku w Złotowie.

Po raz pierwszy Drużyna Szpiku ,,wyszła do ludzi'' podczas Euro Eco Meetingu. Udało się wtedy zarejestrować 121 potencjalnych dawców. Od tamtego momentu dołączyło do nich kolejne 16 osób.

Rejestracja to jednak nie wszystko, czym zajmuje się drużyna. Jej głównym zadaniem jest przede wszystkim łamanie stereotypów dot. dawstwa szpiku, jak również promowanie tej idei.

Wolontariusze, czyli nauczyciele i młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Złotowie w tym celu przez najbliższy rok szkolny zamierzają odwiedzać innych uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów z terenu powiatu złotowskiego.

Wielu członków Drużyny Szpiku ze Złotowa nie może jeszcze się zarejestrować, gdyż nie uzyskała pełnoletności, to jednak im nie przeszkadza w tym by dzielić się wiedzą. Wiedzą, która być może w przyszłości zaowocuję większą świadomością, a tym samym liczbą potencjalnych dawców.

Szczegóły dot. działalności złotowskiej Drużyny Szpiku dostępne m.in. na Facebooku.

Przeczytaj więcej o: zlotow, dawcy, szpik, rejestracja, wolontariusze,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group