Pilanie wyróżnieni przez marszałka

03.08.2013   Autor: Redakcja
---

Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego  w dziedzinie twórczości, upowszechniania i ochrony dóbr kultury otrzymali  fotografik Wojciech Beszterda i zastępca dyrektora biblioteki publicznej Iwona Belter.

Nagroda dla Iwony Belter to przede wszystkim efekt realizacji dwóch projektów. Książka do zjedzenia i Książka jest OK! Pierwszy to promocja literatury europejskiej możliwość spotkania z pisarzami z całego kontynentu. Drugi adresowany do dzieci i młodzieży to plenerowe spotkania z twórcami książek, autorami, czy też grafikami połączone z warsztatami artystycznymi. Jak podkreśla pani Iwona wyróżnienie, to nie indywidualny sukces, ale efekt pracy wielu ludzi. - Te dwa projekty to zaangażowanie wielu osób, pracowników biblioteki, wolontariuszy i pisarzy, którzy zdecydowali się wziąć udział w projektach. Dlatego też ta nagroda, to także ich sukces mówi portalowi asta24.pl Iwona Belter, zastępca dyrektora Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile.

 Zdaniem starosty pilskiego Mirosława Mantaja Nagroda Marszałka Województwa Wielkopolskiego to oczywiście wyróżnienie dla całego powiatu, ale przede wszystkim motywacja dla samej wyróżnionej do dalszej pracy. - Jak znam panią Iwonę, to na pewno myśli już o kolejnych wyzwaniach i ma mnóstwo pomysłów na promocję literatury i czytelnictwa. Ta nagroda to dla niej dodatkowa mobilizacja – mówi Mirosław Mantaj, starosta pilski.

Wojciech Beszterda, który swoje wyróżnienie odebrał za całokształt twórczości, mówi że przede wszystkim jest fotografem. Prace artysty łatwiej jednak umiejscowić gdzieś między fotografią a grafiką. Oprócz pracy artystycznej równie ważne miejsce w życiu Wojciecha Beszterdy zajmuje upowszechnianie sztuki współczesnej. Nagroda była dla niego miłym wyróżnieniem i przyczynkiem do refleksji . - To przyjemne uczucie być docenionym, ale kiedy usłyszałem o tej nagrodzie, to pomyślałem też o swoich początkach przed ponad 30 laty. Ile jest już za mną wystawa, prac, ale ile jeszcze przede mną nowych wyzwań - mówi Wojciech Beszterda, fotograf.

Już od 30 sierpnia prace Wojciecha Beszterdy będzie można oglądać na wystawie Wymiary Czasu i Przestrzeni. Organizatorem jest Muzeum Stanisława Staszica, ale wystawa eksponowana będzie w galerii Biura Wystawa Artystycznych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group