Szkolne inwestycje

02.08.2013   Autor: Redakcja
---

Wakacje na półmetku. Uczniowie o powrocie do szkoły jeszcze nie myślą, ale wszystkie placówki oświatowe oraz pilski żłobek już rozpoczęły przygotowania. Wiele budynków przypomina bowiem plac budowy. Rozpoczęte remonty i modernizacje powinny zakończyć się zanim rozlegnie się pierwszy dzwonek.

Chociaż teren przed przedszkolem nr 15 jest rozkopany, to efekty pracy są już widoczne. Powstaje tam plac zabaw. Jest to jedyna tak duża inwestycja realizowana przez gminę. Na terenie Piły prowadzone są jednak jeszcze trzy inne remonty.

- W przedszkolu nr 2 przeprowadzamy remont całego bloku kuchennego łącznie z wyposażeniem. Natomiast w Szkole Podstawowej nr 1 wyremontowany zostanie blok sportowy, sala gimnastyczna i szatnie z łazienkami - mówi Sebastian Dzikowski, dyrektor wydziału oświaty, kultury i sportu Urzędu Miasta w Pile.

Prace o największej skali prowadzone są w żłobku przy Grabowej 7. Tam remontowane są wszystkie trzy oddziały oraz korytarze i łazienki. Zupełnie nowe oblicze i przeznaczenia zyska także, dotąd prawie niewykorzystywany taras.

- Ponieważ w naszym żłobku opiekujemy się także dziećmi niepełnosprawnymi, z dysfunkcjami ruchu, przeznaczymy ten taras na salę rehabilitacyjną. Nie będzie ona duża, bo to niewiele ponad 20 m². Rehabilitacji będzie mogła być poddana jednocześnie trójka dzieci - mówi Elżbieta Kuich, dyrektor Żłobka Nr 1 w Pile.

Wszystkie prace prowadzone w gminie uszczuplą budżet miasta o około 800 tysięcy złotych. Dużo większą kwotę na wakacyjne remonty przeznaczy powiat. Termomodernizacja czeka Zespół Szkół im. Stanisława Staszica. Ocieplenie i odnowienie elewacji internatu i hali sportowej przy ulicy Bydgoskiej pochłonie ok. 3 miliony złotych. Prace rozpoczną się już niebawem. To jednak nie wszystko.

- Wyremontowane zostanie także hala sportowa przy Zespole Szkół nr 3. Prace prowadzone są także w Zespole Szkół Ekonomicznych -  mówi Mirosław Mantaj, starosta pilski.

Remonty sal dydaktycznych zostaną przeprowadzone w zasadzie we wszystkich szkołach znajdujących się pod zarządem powiatu. Przeznaczone na ten cel kwoty nie są duże, ale powinny wystarczyć na odnowienie przynajmniej dwóch izb lekcyjnych każdej ze szkół.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group