To już jest koniec...

27.07.2013   Autor: Redakcja
---

Rozwiązał się Komitet Organizacyjny Euro Eco Meetingu w Złotowie. Były prezes ma jednak nadzieję, że pojawią się młodzi ludzie, którzy będą chcieli działać.

Kolejna już XIX edycja Euro Eco Meetingu przeszła do historii. Organizacja tej imprezy to zasługa wielu osób, w tym przede wszystkim tych zrzeszonych w Komitecie Organizacyjnym Euro Eco Meeting. - Nasze zadanie to przede wszystkim zapewnienie imprez towarzyszących i krzewienie dzięki nim, idei ochrony środowiska i ekologii - mówi Wiesław Depta, były prezes Komitetu Organizacyjnego Euro Eco Meeting w Złotowie.

Organizacja przyszłorocznej, jubileuszowej edycji Euro Eco Meeting stanęła jednak pod znakiem zapytania. Zarząd Komitetu Organizacyjnego Euro Eco Meeting zdecydował bowiem o jego likwidacji. Z dniem 1 października 2013 r. oficjalnie kończy on swoją działalność. - Pierwszy powód to brak zaangażowania członków komitetu. Przynależność do niego jest dobrowolna, jednak w ostatnim czasie zauważyliśmy, że wiele osób zaczęło traktować swoją działalność jako uciążliwy obowiązek - mówi Wiesław Depta. - Poza tym mamy problemy finansowe, brakuje nam pieniędzy na realizację tych wszystkich imprez.

Zarząd poodejmował próby przekazania komitetu w ręce nowych, młodych działaczy, niestety nie udało się. Młodzież po prostu nie jest zainteresowana taką działalnością. Niemniej jednak zarząd ma ciągle nadzieję, że znajdą się osoby, które będą chciały dalej działać w tym kierunku. - Służymy pomocą jeśli ktoś chciałby podjąć taką inicjatywę - mówi Wiesław Depta.

20 jubileuszowa edycja Euro Eco Meetingu, jak zapewnia Wiesław Depta, nie jest jednak zagrożona. Po prostu zostanie zrealizowana ze środków Urzędu Miasta w Złotowie. - To jest impreza, które wpisała się w tradycję tego miasta. Dlatego też myślę, że prędzej czy później pojawią się ludzie, które będą chcieli działać na jej rzecz - mówi Depta.

Przeczytaj więcej o: zlotow, organizacja, Euro Eco Meeting, finanse,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group