Mali ekoinstruktorzy

01.07.2013   Autor: Redakcja
---

Zakończyła się Ekokampania skierowana do dzieci z Przedszkoli oraz Szkół z terenu Gminy Mirosławiec. Inicjatorem akcji był miejscowy samorząd.

- Celem siedmiodniowej kampanii była edukacja tych najmłodszych oraz trochę starszych, aby oni, jako EKOinstruktorzy, mogli wspierać i być pewnego rodzaju doradcami dla rodziców i społeczeństwa w sprawach ekologii – informuje Kamila Biskupska, Urząd Gminy i Miasta w Mirosławcu.

Dzieci uczyły się nowych zasad gospodarki odpadami oraz zwracania uwagi na ekologię podczas zakupów. Zajęcia tematyczne, dostosowane do wieku uczniów, okazały się nie tylko aktywną formą spędzenia czasu w szkole czy przedszkolu, ale także świetną okazją do uświadomienia sobie jak ważną sprawą dla wszystkich powinna być ekologia.
- Każdy kto uczestniczył w zajęciach otrzymał medal Ekoinstruktora, który zobowiązuje swoich posiadaczy do zwracania bacznej uwagi na segregację odpadów oraz ekologię – relacjonuje K. Biskupska.

Plakaty oraz wszelkie inne prace związane z EKOkampanią będzie można podziwiać już wkrótce podczas eko Festiwalu Żubra w dniach 6-7.07.2013 r

Przeczytaj więcej o: Ekokampania, gmina Mirosławiec,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group