Przegląd młodych talentów

28.06.2013   Autor: Redakcja
---

Corocznym obyczajem, uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego zorganizowali koncert w Wałeckim Centrum Kultury. Było to podsumowanie pracy młodych muzyków, w trakcie roku szkolnego.

W tym roku – jak powiedziała Elżbieta Górna, dyrektor Ogniska Społecznego w Wałczu - repertuar był bardzo zróżnicowany. - W tym roku, jest dużo muzyki poważnej, ale usłyszeć można również sporo utworów muzyki rozrywkowej. Dzieci grają w duetach fortepianowych, w zespołach instrumentalnych, wokalno- instrumentalnych oraz tercetach.

Uczestnicy zajęć w ognisku są w różnym wieku. Najmłodsi artyści mają dopiero 4 lata, najstarsi natomiast dziewiętnaście. Nauka w szkole muzycznej I stopnia trwa 6 lat.

Jednym z występujących młodych artystów był Kornel Kirnicki: - Do koncertu przygotowywałem się bardzo długo. Pani Górna uczy mnie gry na fortepianie już trzeci rok, dlatego byłem pewien, że sobie poradzę. Nie czułem się zestresowany, ponieważ to nie pierwszy rok gdy występuję.

Swoje umiejętności na scenie zaprezentowała również Aleksandra Klein, która mimo tego, że ma 16 lat, na skrzypcach i fortepianie gra już od 9 lat: – Dzisiaj grałam tylko dwa utwory na fortepianie: „Tango” Carlosa Gardela oraz „Sonatę” Ludwiga van Beethovena oraz inne dwa utwory na skrzypcach. Nie kryję, że ze swojego koncertu jestem zadowolona.

Przejęta natomiast była Weronika Szczukiewicz, która w swój występ włożyła bardzo wiele pracy : - Do przedstawienia przygotowywałam się ponad rok, by móc perfekcyjnie zagrać dziś. Co prawda gram już od czterech lat, a dzisiaj prezentowałam utwór Vivaldiego – Wiosna.

Przeczytaj więcej o: walcz, Społeczne Ognisko Muzyczne,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group