Sukces złotowskich seniorów

25.06.2013   Autor: a.wasilenko
---

Działalność słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku została doceniona.

Tam gdzie coś się dzieje, złotowscy seniorzy będą na pewno. Sama obecność to oczywiście nie wszystko, bo najważniejsze jest to, że zawsze działają. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oprócz integracji i realizowania swoich zainteresowań, przede wszystkim dzięki uniwersytetowi pracują na rzecz lokalnej społeczności. Począwszy od działalność edukacyjnej, poprzez zachęcanie seniorów do aktywnego spędzania czasu, a kończąc na udziale w akcjach charytatywnych.

Na uwagę zasługują również liczne projekty, w których słuchacze biorą udział. Jeden z ostatnich to ,,Najpiękniejsze zakątki przyrodnicze Wielkopolski''. Przedsięwzięcie to realizują wspólnie z innymi wielkopolskimi Uniwersytetami Trzeciego Wieku. Środki na jego wykonanie pochodzą natomiast z Urzędu Województwa Wielkopolskiego. Udział w nim to przede wszystkim rozwijanie zdolności artystycznych seniorów. Efekt ich pracy będzie można zobaczyć już w przyszłym tygodniu podczas Euro Eco Meetingu w złotowskim spichlerzu.

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku za swoją działalność i zaangażowanie w tym roku w kategorii oświata i kultura otrzymali główną nagrodę Starosty Powiatu Złotowskiego. - Cieszymy się bardzo z tego wyróżnienia. Jest to dla nas wspaniała nagroda - mówi Grażyna Komorowska-Pająk, przewodnicząca Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Złotowie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group