Pierwsze zwycięstwo Basketu

01.11.2014   Autor: Magdalena Lach
---

Koszykarze KS Basket Piła odnieśli pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością. Pilanie pod wodzą Grzegorza Chodkiewicza pokonali w 5. kolejce II Polskiej Ligi Koszykówki zespół KUKS Koszalin 89:71.

W poprzedniej ligowej kolejce Basket Piła nie sprostał zespołowi z Torunia przegrywając mecz 57:86. W 5. serii spotkań do Piły przyjechał zespół z Koszalina prowadzony przez doświadczonego szkoleniowca, Józefa Janiela.

Mecz rozpoczął się od dobrej gry przyjezdnych, którzy szybko wypracowali przewagę. Potwierdzeniem tego faktu jest wynik pierwszej kwarty 27:18 dla koszykarzy z Koszalina. To była jednak pierwsza i ostatnia tak udana kwarta w wykonaniu zawodników Janiela, bowiem każdą kolejną odsłonę zwyciężali gospodarze.

Koszykarze Grzegorza Chodkiewicza w drugiej kwarcie pokonali swoich rywali 16:9, w trzeciej i czwartej natomiast kolejno 25:15 i 30:20. Mecz zakończył się zwycięstwem pilan 89:71.

Statystyki z tego spotkania dostępne tu.

Przeczytaj więcej o: koszykowka, basen w Trzciance,