Kalendarium

piątek 03 Listopad 2017

Łada Gorpienko

Miejsce: sala miejska Inwest Park

Łada Gorpienko
Pieśni Bułata Okudżawy
3 listopada 2017, godz. 19.00
Sala Miejska, ul. Dąbrowskiego 8
bilet: 25 zł

Łada Gorpienko urodziła się na Ukrainie. Piosenkarka, aktorka, tancerka, choreograf. Skończyła Wyższą Państwową Szkołę Teatralną i Filmową w Kijowie. Śpiewać zaczęła zafascynowana dawnymi ludowymi pieśniami Ukrainy. Jest laureatką wielu nagród, zagrała w jedenastu filmach i programach TV1 Ukrainy. Do Polski przyjechała w 1994 roku na zaproszenie znanego krakowskiego kabaretu “Loch Camelot” i została na zawsze… Artystką Camelotu pozostaje do dziś.

Zdobyła Gran Prix na międzynarodowym festiwalu “Białe żagle”, główną nagrodę ukraińskiego festiwalu “Obering”, nagrodę specjalną na festiwalu rockowym “Taras Bulba”.
Występowała m. in. we Francji, Czechach, Niemczech, USA, Finlandii, na Węgrzech.
W filmie “Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana zagrała rolę druhny na ukraińskim weselu i zaśpiewała piosenkę “Ruta miata”. W latach 1998-2002 występowała w telewizyjnych “Spotkaniach z Balladą”. Zagrała w serialach telewizyjnych “Dom”, “Na dobre i na złe”.

Wśród polskich artystów, z którymi współpracowała Łada Gorpienko znajdziemy nazwiska m. in.: Zygmunta Koniecznego, Jan Kantego Pawluśkiewicza, Janusza Strobla, Janusza Grzywacza, Jarka Śmietany, Jana Wołka, Jerzego Satanowskiego, Basi Stępniak-Wilk.
W bogatym dorobku artystycznym Łady znajdują się cztery płyty: “Ukraina” “Cudownie jest” “Kolendy i szczedriwky” “Pieśni Bułata Okudżawy śpiewa Łada Gorpienko.
O płycie “Pieśni Bułata Okudżawy…” Andrzej Poniedzielski napisał: “Każda epoka ma swoją ilość wojen, zła i głupoty nie zanikającej. Ma także każda epoka swoją ilość dobra, serca , spokoju. Stan równowagi chwiejnej między tymi ludzkimi antypodami sprawia, że to wszystko – zwane dalej światem – trwa. Dobrze jest, jeżeli jest ktoś, kto o tym wszystkim napisze, powie, zaśpiewa, kto” stan na dziś – przekaże. Kimś takim w końcowych dziesięcioleciach XX wieku był Bułat Okudżawa. Jeżeli zaś jest ktoś, kto te ludzkie meldunki w kolejną epokę poniesie, to musi głos jego mieć wiarygodną tęsknotę za dobrem, sercem, spokojem. I pieśni Okudżawy śpiewa Łada Gorpienko. I to wszystko JEST”.

Data: 03 Listopad 2017

Godzina rozpoczęcia: 19:00

Miejsce: sala miejska Inwest Park

Adres: Piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.