Wystawa

Kulturalna zajawka

Kulturalna zajawka to cykliczne wydarzenie prezentujące i popularyzujące dorobek uznanych polskich twórców, pisarzy i poetów,  szczególnie wśród  młodzieży. Prezentacja pisarzy i poetów osobnych, przedstawicieli prądów, kierunków, grup literackich mających swoje znaczące miejsce w historii literatury polskiej. Każdorazowo prezentacja twórczości będzie miała charakter przeglądu. Na program złożą się : maratony czytelnicze, spotkania z autorami biografii i krytykami literackimi, projekcje filmowe (sporo prezentowanych filmów to etiudy dyplomowe łódzkiej filmówki), koncerty, wystawy książek.
W latach 2020 – 2022 odbędzie się prezentacja autorów  tzw. pokolenia „Współczesności” debiutujących około 1956 roku w Polsce i dominujących w życiu literackim przez następne 10 lat. Ich twórczość stanowiła punkt odniesienia dla wszystkich następnych pokoleń pisarzy i grup literackich.
Swoją obecność zaznaczyli nie tylko w literaturze, ale także w filmie, teatrze, plastyce oraz w muzyce. Pokolenie to uważane jest dzisiaj przez badaczy za bardzo istotne w rozwoju literatury polskiej XX wieku. W ramach Kulturalnej  zajawki zaprezentujemy, z pokolenia „Współczesności”, twórczość  Haliny Poświatowskiej, Andrzeja Bursy, Marka Hłaski i  Edwarda Stachury.
 
Data:
czwartek, 22 październik 2020 r.

Godzina:
18:00

Miejsce:
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile
Inne wydarzenia
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group