Nowy szlak operacyjny, czyli pas terenu pozbawiony drzew i krzewów powstał w złotowskim parku Zwierzyniec. Nadleśnictwo Złotów postanowiło uatrakcyjnić teren dla mieszkańców.
- Obserwujemy jak bardzo rośnie aktywność w parku Zwierzyniec. To jest miejsce ulubione przez rowerzystów, biegaczy. W tym miejscu szczególnie po stworzeniu tego odcinka asfaltowego bardzo mocno ten ruch się rozprasza i przenosi na drogę asfaltową. Postanowiliśmy, że to jest bardzo dobry moment, żeby przygotować szlak operacyjny. Szlak, który będzie łączył dwie funkcje. Pozwoli nam cały czas utrzymać bezpieczeństwo w parku Zwierzyniec. Bo musimy przeglądać regularnie ten drzewostan pod kątem martwych drzew, suchych konarów. Ze względu na tak dużą aktywność mieszkańców, gości miasta lub regionu. Żeby obsłużyć te kwestie techniczne to należy przygotowywać sieć różnych szlaków operacyjnych - mówi Adam Pulit, Nadleśnictwo Złotów.
Nowy szlak operacyjny liczy prawie kilometr. Dla urozmaicenia wije się między drzewami. Stanowi także przedłużenie istniejących szlaków. Poza tym dla cyklistów jest alternatywą do poruszania się po drodze wojewódzkiej 189. Budowę szlaku sfinansowało Nadleśnictwo Złotów.
Komentarze