Zdzisława Bosak-Kawa z międzynarodowym odznaczeniem

10.07.2024   Autor: Jakub Sierakowski
---

Prezes Towarzystwa Miłośników Łobżenicy, nauczycielka oraz radna Rady Powiatu Pilskiego została Kawalerem Orderu Uśmiechu. Przez 56 lat ten tytuł przyznano jedynie nieco ponad 1000 osób. 

- Ogromna, ogromna radość i niedowierzanie. Naprawdę niedowierzanie. Tyle wspaniałych osób otrzymało ten order, że wydaje mi się rzeczą niemożliwą, żebym miała być w tym gronie. Jestem szczęśliwa, gdy otrzymałam wiadomość o nagrodzie, to się popłakałam. (Order) będzie na centralnym miejscu w salonie. Nie wiem, czy go oprawię, ale na pewno będzie na widocznym miejscu. Bo to chyba będzie najwyższe, najważniejsze odznaczenie jakie dostałam. Odznaczenia od dzieci mają dla mnie ogromną wartość - mówi Zdzisław Bosak- Kawa, radna Rady Powiatu Pilskiego. 

To właśnie dzieci zgłaszają do kapituły swoje kandydatury. Zdzisławę Bosak-Kawę zgłosili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z Dźwierszna Małego. Order od 1968 jest wręczany osobom z całego świata za “działania przynoszące dzieciom radość”. 

Do tej pory wśród laureatów Orderu są m.in. Jan Paweł II, Robert Lewandowski, Astrid Lindgren (autorka książek o Pippi Langstrumpf), Jerzy Owsiak czy Jakub Błaszczykowski. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group