Poczuj uścisk bezpieczeństwa. Zapnij pasy

25.06.2024   Autor: Redakcja
418---225
"Zapnij pasy – poczuj uścisk bezpieczeństwa" to nazwa akcji, którą od 21 czerwca prowadzi policja. Rozpoczęły się wakacje, które dla dzieci, ich rodziców i opiekunów będą czasem wypoczynku połączonego z rodzinnymi wyjazdami. I to w trosce o ich bezpieczeństwo policja ruszyła z akcją. Partnerami mundurowych są firmy Neptis S.A., operator komunikatora Yanosik i Screen Network S.A.

– Pasy bezpieczeństwa w samochodzie spełniają bardzo ważną rolę i stanowią niezbędną ochronę dla kierowcy oraz pasażerów. Jazda bez pasów znacząco zwiększa ryzyko poważnych obrażeń nie tylko w czasie wypadku, ale też w trakcie niewielkiej kolizji czy nawet gwałtownego hamowania. Stąd też powinniśmy je bezwzględnie zapinać, a młodsze dzieci przewozić w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących – przypominają na swojej stronie policjanci.
W ramach akcji "Zapnij pasy – poczuj uścisk bezpieczeństwa" w aplikacji Yanosik został uruchomiony specjalny quiz z pytaniami dotyczącymi korzystania z pasów w pojeździe. O tym, że należy zapinać pasy bezpieczeństwa będzie przypominał również spot, emitowany przez firmę Screen Network S.A., na ponad 20 tysiącach ekranów LED rozmieszczonych w całej Polsce.

Akcja potrwa do 1 września.

fot. zdjęcie ilustracyjne i policja.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group