Ogromne centrum handlowe powstanie przy Wojska Polskiego

20.06.2024   Autor: Redakcja
611---158
Centrum handlowe o powierzchni 38 tys. metrów kwadratowych, w tym 18,7 tys. metrów kwadratowych parku handlowego z supermarketem spożywczym, 30 sklepami znanych marek, sklepem remontowo-budowlanym oraz salonem meblowym powstanie przy al. Wojska Polskiego w Pile - informuje branżowy portal propertynews.pl. Otwarcie planowane jest na drugą połowę 2025 roku. Miasto w zeszłym roku sprzedało działkę pod budowę centrum prywatnemu inwestorowi za ponad 24,5 mln zł. 

Pod koniec roku informowaliśmy o sprzedaży ponad 11ha powierzchni przy al. Wojska Polskiego. 

– Po raz trzeci zorganizowany był przetarg na sprzedaż nieruchomości przy Wojska Polskiego. Tym razem skuteczny. Zbiegło się to z inwestycją w obszarze rozwoju Strefy Przemysłowej właśnie na lotnisku. My w 2024 i 2025 roku będziemy robić zjazdy i rondo z Wojska Polskiego właśnie w tę strefę przemysłową i w tym też obszarze nabywca tej działki będzie robił swoją inwestycję, więc tych kilka budów w tym okresie się spotka - mówiła wtedy skarbniczka Piły Ewelina Ślugajska

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza w tym miejscu budowę obiektów handlowych o powierzchni powyżej 2 tys. metrów kwadratowych.
Zwycięska warszawska spółka, która zajmuje się m.in. budową hal magazynowych i kompleksów handlowych zapłaciła ponad 24,5 mln zł. Teraz spółki Acteeum oraz BIG Shopping Centers połączyły siły i zbudują przy al. Wojska Polskiego centrum handlowe pod nazwą BIG Piła. Składać się ono będzie z różnorodnych segmentów, z których najważniejsze to park handlowy o powierzchni około 18,7 tysięcy metrów kwadratowych, mieszczący supermarket spożywczy oraz około 30 sklepów renomowanych marek. Dodatkowo, w ramach kompleksu powstanie sklep DYI (czyli "zrób to sam") o powierzchni około 8 tysięcy metrów kwadratowych oraz salon meblowy. Powstać ma również parking na około 1200 samochodów. 

Otwarcie BIG Piła planowane jest na drugą połowę 2025 roku. Sama budowa ma rozpocząć na przełomie tego i przyszłego roku. Aktualnie spółki pracują nad komercjalizacją obiektu - informuje propertynews.pl.


fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group