Sezon kąpielowy w Pile oficjalnie rozpoczęty

19.06.2024   Autor: Jakub Sierakowski
---

Na kąpiących czekają bezpieczne plaże nad jeziorem Płotki i Piaszczystym. I niestety - czekają również zagrożenia, o czym świadczą statystyki utonięć w Polsce. 

Mimo że sezon kąpielowy dopiero się rozpoczyna, to już teraz w całej Polsce od 1 kwietnia utonęło 81 osób. Woda zbiera swoje żniwo w naszym regionie – w weekend ze stawu “Glinki” w Budzyniu wyłowiono zwłoki mężczyzny. Ratownicy, jak co roku, apelują o ostrożność oraz o przestrzeganie plażowych regulaminów. Mimo że na pierwszy rzut oka może wydawać się, że nad jeziorem jest sporo ograniczeń, to dobrej zabawy jest jeszcze więcej. 
 

  
 

Strzeżone są już dwie plaże nad pilskimi jeziorami. Płotki codziennie od godziny 10:00 do godziny 19:00, a Piaszczyste od godziny 10:00 do godziny 18:00. Na tym pierwszym kąpielisku są także inne, płatne atrakcje.  

 - Udało nam się “reanimować” po tej zimie dmuchańca, wystawiliśmy go. To jest zawsze dość duża i skomplikowana operacja, w paru miejscach trzeba było ten zamek wodny załatać - informuje Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR w Pile  

Nad pilskimi jeziorami odbędzie się również Summer Beach Party, czyli imprezy z muzyką - 6 lipca i 30 sierpnia. Sezon kąpielowym w mieście potrwa do ostatniego dnia wakacji. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group